TÜM ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ

Güneş Kremi Kullanmanın Önemi? Her Mevsim Kullanılmalı mı?

Her ne kadar Güneş’in sıcaklığı ruhumuza çok iyi gelse de Güneş ışığında UV-A ve UV-B adı verilen radyasyonlar bulunuyor. Bu sebeple maalesef güneş ışığına fazla maruz kalmak ciltte lekelenmelere, kırışıklıklara neden olur.

Genelde yaz aylarında kullanımı artan güneş kremlerini her mevsim kullanmak gerekiyor. Güneş kremi kullanmanın faydalarını ve neden 4 mevsim tercih edilmesi gerektiğini sizler için derledik.

Güneş Koruyucu Kullanmanın Önemi

Cilt yaşlanmasını geciktirmek ve deri kanserlerinden korunmanız nedeniyle güneşe koruyucu kullanımını ihmal etmemelisiniz.

Güneş kremleri daha önce oluşan lekelere iyi gelir hem de lekelenmelere karşı korur.

Güneş kremleri ise cilt yapısını onarırken cilt kanseri riskini de azaltır. 

Güneş ışınlarının sebep olduğu ciltte geçici ve kalıcı olarak verdiği hasara foto yaşlanma deniyor. Düzenli ve belli aralıklarla kullanılan güneş kremleri foto yaşlanma sorununun önüne geçer. Aynı zamanda cildi beslediği için kırışıklıkları giderir ve cildin sarkmasını önler. 

Sürülen güneş kremleri ise ciltte koruyucu bir tabaka oluşturur. Bu da ışınların zararlı etkilerini en aza indiriyor.

Güneş Koruyucu Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş koruyucu kremlerin ortalama olarak raf ömrü kutu açılmadığı takdirde 2-3 yıl kadardır. Kutu açıldıktan sonra 9-12 ay içerisinde tüketilmeleri gerekmektedir.

Güneş koruyucu kremleri güneşe çıkmadan en az 15 dakika kadar önce cildinize sürmelisiniz. Gün içinde 2 – 3 saatte bir de yenilemelisiniz.  

Makyaj malzemelerinizi seçerken de içeriğinde en az SPF 15 bulunmasına dikkat etmelisiniz.

Güneş ışınlarının kapalı alanlarda geçmeyeceğini düşünmeyin. Binaların ve arabaların pencerelerinden geçebilirler. Evde ve ofiste olsanız da güneş koruyucu kremlerinizi kullanmayı unutmayın.

Cilt lekelerinden mi şikayetçiniz? O halde renkli dokuda bir güneş koruyucu tercih ederek kapatıcı özelliğinden de faydalanmanızı öneririz.

Güneş koruyucu kreminizi dışarı çıkmadan 15 dakika önce uygulamalı diğer kremlerle arasında en az 5 dakika bekleme süresi bulunmalıdır.

Kış Aylarında da Güneş Koruyucu Kullanımının Nedenleri?

Güneş ışınları kış mevsiminde bile ne yazık cildimize etkisini azaltmıyor ve güneş gözden uzakta kalsa da cildinize ulaşmayı başarıyor. Cilde zarar veren UV ışınları %80’e kadar bulut filtresinden kurtulabiliyor ve etkisini sürdürüyor.

Güneş Koruyucu ürünleri keşfetmek için tıklayınız 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat

Giriş Yap

Kapat

Sepet (0)

Sepet boş Sepetinizde ürün yok.

0