TÜM ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ

Kuru Saçların Çözümü: Saç Nemlendirme Hakkında Bilmen Gerekenler

Kuru saç problemi çoğu kadının yaşadığı yaygın bir sorundur. Genellikle cansız ve mat görünüm de olması, aynı zamanda kırılmaya daha elverişli olması nedeniyle kontrol altına alınması gerekir. 

Saçınız var olan nemini kaybettiğinde doğal ışıltısını da kaybeder. Bunun sonucunda
yıpranmaya ve kurumaya başlar. Sizlere kuru saç bakımında nelere dikkat edilmeli ve nasıl nemlendirilmesi gerektiğiyle ilgili bakım tüyoları vereceğiz. 

Saçınızın kaybettiği nemi geri kazanması için haftada bir maske uygulamalısınız.

Saçınıza ısı ve şekillendirici uygularken saç koruma özelliği olan ürünler kullanmalısınız. Saç düzleştirme ve saç kurutma gibi işlemlerde ki sıcak hava saçınıza iyi gelmez, nemini alır ve bu da kurumasına yol açar. Mümkünse saç kurutma makinesi tercihinizi ısı koruma ayarı ve ısı dereceleri olan modelinden tercih etmelisiniz.

Saçınızı her gün yıkamamalı varolan nemini içinde barındırmasına izin vermelisiniz.

Saçınızı aşırı sıcak suyla değil, ılık suyla yıkamalısınız. Saçınızın parlak olması için son durulama suyunu soğuğa yakın tercih edebilirsiniz. 

Saç kremi, saçlarınızı nemlenir ve kuru görünümü alır. Özellikle boyalı saçların şampuanlama işleminden sonra saç yapısına uygun olan renk koruyucu ve nemlendirici özellikli saç kremi kullanması gerekmektedir. 

Kuru saçların ihtiyacı besleyici, saçına yoğun nem verecek ve yumuşaklık kazandıracak şampuanlardır. Bu özellikteki şampuanları kullanmalısınız. 

Saç bakımını düzenli yapmamak yapılan en büyük yanlışlardandır. Cilt bakımınızı her gün yapmanız gerekiyor değil mi? Aynı şekilde saçınızın da bakımını aksatmamalısınız.

Kuruyan saçlarını gece boyunca nemlendiren saç serumu Nutritive 8H Magic Night Serum ile tanışma zamanı! Yoğun bir gece kremi etkisinde saçı onarıyor ve besliyor. Böylece sabah kalktığınızda saçlarınız tam da istediğiniz gibi..

kozmoda.com.tr‘de avantajlı fiyatlarla satın alabilirsin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat

Giriş Yap

Kapat

Sepet (0)

Sepet boş Sepetinizde ürün yok.

0